top of page

O mně

Návrat do minulosti

Patřím ke šťastné generaci, která měla možnost pít čerstvé mléko přímo od krav, která měla možnost se honit s medvědem po vesnici, která lozila po stromech, jezdila na pionýrech, jedla nezralá jablka a měla strýčky na kombajnech.

foto_stare1.jpg
foto_stare2.jpg

Dětství ve mně vybudovalo silný vztah k tradicím a úctu k lidské práci. Práce v armádě zase potřebu jasných pravidel, pořádku a spravedlivosti. Také bezpodmínečná pomoc kamarádů jak v práci, tak i v soukromém životě byla samozřejmostí.

Studium a práce

Po 11ti letech studia a práce na Slovensku, jsem se po ročním působení v Praze vrátil do Olomouce.

Oněch 11 let jsem sloužil v armádě.

Vystudoval jsem a vzhledem úspěchům v celorepublikových, tehdy ještě Československých armádních soutěžích v oboru výpočetní techniky, jsem začal učit na Vojenské fakultě Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině.

Na-Meritu-s-Honzou-Mysakem.jpg

Přes polovinu pracovního života se věnuji podnikání. I přes neustálé zhoršování podmínek pro malé firmy a živnostníky, přes neustálé zásahy státu do podnikání, zhoršováním daňového systému a přesouvání zodpovědnosti zajištění práva ze státu na podnikatele, jsem přispěl jako majoritní akcionář k vybudování silné společnosti v oblasti informačních technologií MERIT GROUP a.s

Tak jako po třech přísahách u armády nešlo u rušené části armády dosáhnout dalších výsledků, tak i po stabilizaci firmy nadešel čas k ukončení podnikání a využití zkušeností z podnikání k politické činnosti.

Na Meritu s Honzou Myšákem

Rodina a volný čas
S-vnouckem.jpeg

Jsem pyšný otec dvou dětí, kteří už sami plní rodičovskou roli, a tedy i šťastným čtyřnásobným dědečkem.

Traktor.jpeg

Volné chvíle trávím nejčastěji renovací statku, kde je stále co dělat, ale tvrdá práce už nese ovoce, a tak se dům se stodolou konečně proměnily na místo setkávání rodiny a přátel.

S houslemi jsem se jako malý nechtěl tolik kamarádit, ale teď jsem za ty roky dřiny rád, protože můžu hrát v country kapele se skvělou partou.

Housle.jpg

Nejsem kdovíjaký sportovec, ale v zimě si příležitost zalyžovat nenechám ujít a s příchodem jara mě láká kolo a motorka.

Motorka.jpg
bottom of page